Кращі книги 2015 року

21.01.2016

Пропонуємо прочитати

(Літературні премії, експертні оцінки).


Дорр Е.  Все те незриме світло / Ентоні Дорр. –  Х.: Книжковий клуб, 2015.- 352 с.

35286_52626_k

Коли  стає страшно маленьким дітям, вони закривають долоньками очі і поринають в уявну безпеку. Коли страшно дорослим, вони пишуть книги, або читають їх. Читаючи находять відвагу прибрати долоні, подивитись на світ, зрозуміти щось. Поки світ не зник. Поки ти є. Поки ти тут.

  А там серед незримого світла летять листки календаря. Із сонячного Парижу 1934 – го в містечко під бомбами 1944 – го. Заглядають в елітарну нацистську школу де з хлопчиків разом з краплями поту по краплі видавлюється людяність. Між розірваними датами зриваються зустрічі, згорають долі. А сліпа дівчинка і самотній хлопчик таки зустрінуться.

 Жадан С. Життя Марії / Сергій Жадан. –Х.: Meridian  Czernowitz, 2015.

В своїй поетичній збірці Сергій Жадан розмовляє про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібрами. Власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми і чужими, зі святими і не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і звісно з нами. Щоб врятувати – якщо не нас, то хоча б наших дітей. 1442216666_titul-zhadan

Лойко С. Аеропорт / Сергій Лойко, перекл.. Ольга Гончар. – К.: Брайт, Стар Паблішинг, 2015. – 328с. 

aeroport

Дія роману починається  в Аеропорті й розгортається щохвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240 денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі – плід художнього вимислу, як і назва Аеропорт. Маленький український гарнізон аеропорту вдень і вночі відбиває атаки ворога, який значно переважає його в живій силі і техніці. Разом з захисниками в Аеропорту перебуває американський фотограф, який переживає цю необов’язкову для нього війну як особисту драму. Його очима, наче в калейдоскопі, в перервах між боями в Аеропорту читач також побачить усю історію того, що об’єктивні історики назвуть не інакше, як  російсько  – українською  війною.

Яхина Г. Зулейха открывает глаза / Гюзель Яхина. – М.: Аст, 2015. 

«Роман Гюзель Яхиной вне всякого сомнения – женский. О женской силе и женской слабости, о священном материнстве не на фоне английской детской, а на фоне трудового лагеря, адского заповедника, придуманного одним из величайших злодеев человечества. И для меня остается загадкой, как удалось молодому автору создать такое мощное произведение, прославляющее любовь и нежность в аду».  Л. Улицкая.

Vl2WGQgM4IfXAfszIeVVSA-wide